Konferencijos pranešimai

Biofilija, aromaterapija ir psichinė sveikata

Tyrinėsime gamtos ir eterinių aliejų ryšius bei gilinsimės, kodėl biofilinis (meilės gamtai) ryšys yra toks svarbus padedant mums suprasti, kodėl aromaterapija yra tokia veiksminga gerinant mūsų psichinę sveikatą. Nagrinėsime, kuo eteriniai aliejai yra svarbūs miško maudynėse, kaip jie sukelia žavėjimosi būseną, bei kaip jie sukuria terpę, kuri skatina gijimą.

Šis pranešimas iki šiol buvo skaitomas praėjusiųjų metų tarptautinėje NAHA (Nacionalinės holistinės aromaterapijos asociacijos) konferencijoje JAV.

Pristatymo metu bus tiesioginis vertimas į lietuvių kalbą, rodomos skaidrės, taip pat bus galimybė atsisiųsti PDF failą.

Salvatore Battaglia

Aromaterapeutas, fitoterapeutas, akupunktūros ir natūropatijos praktikas.

Edukatorius, knygų autorius, aromaterapijos produktų kūrėjas.

Aromaterapija psichinei sveikatai

Pristatymo metu bus tiesioginis vertimas į lietuvių kalbą, rodomos skaidrės, taip pat bus galimybė atsisiųsti PDF failą.

Jonathan Benavides

Psichologas, klinikinis aromaterapeutas, Reiki meistras, HEARTS mokytojas

Aromatinės medžiagos ir psichobiotikai

Rūta Aldonytė – medicinos mokslų daktarė, mokslininkė ir Lietuvos Aromaterapeutų Asociacijos vadovė skaitys pranešimą apie tai, kaip augalų kilmės probiotikai (arba tiesiog gyvos gerosios bakterijos) gali pagerinti žmogaus mikrobiotą ir kodėl maudynės miške naudingos ir gerųjų bakterijų praturtinimo prasme. Taip pat, apie psichobiotikus – tas gerąsias bakterijas, kurios gerai veikia žmogaus psichinę sveikatą. Tai R. Aldonytės mokslinio tyrimo objektas (bus pristatyti vieno iš tyrimų rezultatai). Duomenys jau pristatyti prestižinėje konferencijoje Botanica2024 bei atspausdinti mokslo žurnale BMC Microbiology. Jie taip pat labai praktiškai pritaikomi ir aktualūs bei įdomūs aromaterapeutų ir jiems prijaučiančių bendruomenei.

Dr. Rūta Aldonytė

Lietuvos aromaterapeutų asociacijos vadovė

Mes esame aromatai, kuriuos renkamės... Kvapų preferencija ir žmonių archetipai

„Mes esame tai, ką renkamės": spalvas, kvapus, daiktus, draugus, užsiėmimus, gyvenimo būdą, maistą ir t.t. Šis postulatas – psichologinės projekcijos mechanizmo esmė. Išliedami savo vidinį pasaulį ant išorinio „ekrano“, t.y. pasirinkto objekto, įgyjame galimybę per savo išorinį pasirinkimą giliau suvokti, pažinti save pačius.

Sparnuotoji frazė „Mes esame tai, ką renkamės“ turi tęsinį: „ir tas pasirinkimas atspindi tikruosius mūsų poreikius“. Taigi, aromaterapijos pasaulyje mes esame aromatai, kuriuos renkamės ir tie kvapai atspindi tikruosius mūsų poreikius.

Mums patinkantys aromatai yra tarsi atviros durys, vedančios į mūsų asmenybę, sielą, gyvenimą. Šie kvapai simbolizuoja savybes, kurias priimame savyje, charakterio bruožus, į kuriuos esame pasiruošę žiūrėti, talentus, kuriuos integravome. Kita vertus, natūralūs kvapai, kuriems jaučiame aversiją (t.y. atstūmimą) dažniausiai atspindi mūsų „šešėlį“,- t.y. mūsų pačių nemylimus, atmestus asmenybės aspektus, gal būt traumines patirtis ar į pasąmonę išstumtus vidinius konfliktus.

Daugiametėje savo psichoterapinėje ir aromaterapinėje praktikoje tūkstančius kartų stebėjau šio dėsnio apraiškas klientų (natūralių) kvapų pasirinkime. Kaip sukauptos patirties rezultatas gimė mano vedami seminarai „Portretai kvapuose. Žmogaus asmenybė ir eterinių aliejų archetipai“, „Džinas flakone: arabiški ūdai ir būsenų formavimo menas“ bei šios prezentacijos idėja.

Paskaitoje aptarsime aromaterapijoje naudojamų natūralių kvapų grupes ir jų pasirinkimo sąryšį su žmonių asmenybių archetipais. Pristatysime kvapų preferencijos atspindį socialinėje žmogaus personoje bei šešėliniuose būdo bruožuose. Palyginsime tam tikrus kvapų tipus besirenkančius žmones su senovės civilizacijų mitologijos archetipais – dievais ir deivėmis, įkūnijančiomis specifinius, tipinius būdo bruožus ir gyvenimo scenarijus.

Paskaitoje degustuosime minimus aromatus. Pagalvokite: kuriuos natūralius aromatus renkatės Jūs? Ir kurių eterinių aliejų, atarų, absoliutų negalite pakęsti?

Dalia Braziulytė

Psichologė, egiptologė, aromakologė, Aura-Somos dėstytoja, Reiki ir Karuna Reiki meistrė, giluminio nardymo meistrė.

Olfaktoterapijos taikymas ir galimybės

Olfaktoterapija (Olfactum (lot.) - uoslė; Therapia (lot.) - gydymas) - tai uosle pagrįsta disciplina, kurioje apjungiami humanistinės psichoterapijos ir aromaterapijos principai. Tai ne tik psichoemocinio balanso paieškos metodas, pagrįstas kvapų poveikiu.Tai ir prisilietimas prie esminių priežasčių ir su realia galimybe saugiai transformacijai. Olfaktoterapija, tai psichologinė sąveika, su emocijų suvokimu ir jų išrišimu, kur gilinimasi į pasąmonę, siekiant iškelti užspaustas emocijas ir kūno blokus.Tai ir yra pagrindinis skirtumas nuo aromaterapijos, kuri tradiciškai naudojama fizinio kūno ir emocijų balansavimui, aplenkiant priežastis ir suteikiant palaikymą ir reikiamus resursus žmogui.

Skirtingai nei aromaterapija, olfaktoterapija yra palyginti jauna sritis. Šio metodo (1992) kūrėjas yra Gilles Fournil. Kuris olfaktorerapiją apibūdino kaip žmogaus susitikimo su asmeninėmis istorijomis iniciatorę. Dabartyje pasireiškiantys simptomai dažnai liudija kiek ir kaip žmogus paliestas Savosios praeities. Galingas kvapų - t.y. eterinių aliejų, gebėjimas atgaivinti praeities emocijas grąžina mus į patirtus išgyvenimus ar traumas, kad naujai jas išgyventume, su tikslu jas pakeisti, pertvarkyti ir išsivaduoti, transformuoti.

Olfaktoterapija yra naujas terapijos metodas ir kol kas plačiau naudojamas tik Prancūzijoje, tačiau jau įsibėgėja ir kitose šalyse, tokiose kaip JAV, Australija, Belgija, D.Britanija ir kt. Lietuvoje olfaktoterapijos praktikos - dar tik užuomazgos.

Aromatologė Eglė Juknevičienė apžvelgs olfaktoterapijos teorinius pagrindus, kvapo poveikio mūsų emocijoms fiziologinius principus ir galimybes.

Psichologė, olfaktoterapeutė Daiva Tindžiulienė pasidalins įžvalgomis iš praktinės veiklos. Remiantis konkrečiais atvejais aptarsime olfaktoterapijos taikymo galimybes, darbo kryptis pagalbos specialisto veikloje/darbe.

Daiva Tindžiulienė

Psichologė, olfaktoterapeutė, aromatologė.

Eglė Juknevičienė

Aromatologė, lektorė

Aromatinių dervų degustacija

Esu Reda Vaikšnorienė aromaterapijos, natūralios kosmetikos, parfumerijos ir augalinių ekstraktų gamintoja, lektorė, konsultantė, stovyklų ir aromaterapinių/parfumerinių kelionių moterims organizatorė. Patirtis šiose veiklos srityse skaičiuoju dešimtmečiais. Esu tikroji Lietuvos aromaterapeutų asocacijos narė.

Kviečiu šių metų konferencijoje kartu padegustuoti aromatines dervas iš Omano. Tam pasitelksime visas savo jusles ir pamaloninsime visus savo pojūčius.

Tyrinėsime skirtingas karališkas dervas, skirtingais būdais jas smilkysime ir net ragausime.

Reda Vaikšnorienė

Aromaterapeutė, fitoterapeutė, natūralios kosmetikos ir parfumerijos specialistė